31 October 2018 Zwaagdijk, The Netherlands Posted in Press releases

ACTION świętuje pierwszą rocznicę w Polsce i rozpoczyna budowę centrum dystrybucyjnego

Ponad rok po wejściu na polski rynek, dynamicznie rosnąca międzynarodowa sieć dyskontów nieżywnościowych Action, prowadzi w Polsce już 15 sklepów i podsumowuje udany rok swojej działalności w kraju. W międzyczasie rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce. Centrum dystrybucyjne w miejscowości Osła, w gminie Gromadka, to kolejny kamień milowy w ekspansji Action.

Rok „niskich cen i dużych uśmiechów” w Polsce

Od października 2017 roku Action oferuje klientom w Polsce szeroki i zaskakujący asortyment ponad 6000 produktów w 14 kategoriach w najniższych możliwych cenach. W ciągu roku Action otworzyło w sumie 15 sklepów w Polsce, a do końca tego roku planuje otwarcie 10 kolejnych. Do tej pory Action w Polsce zatrudnia ponad 250 osób. – Cieszymy się, że koncept Action został pozytywnie przyjęty w Polsce, jak w pozostałych krajach europejskich, w których działamy. Każdego tygodnia tysiące klientów odwiedza nasze sklepy w Polsce i widzimy, że ta liczba stale rośnie – wyjaśnia Sander van der Laan, CEO Action.

Action – konsekwentny rozwój w Polsce

Dynamiczny rozwój na polskim rynku stał się dla Action impulsem do podjęcia nowych kroków. – Rozwój i otwieranie nowych sklepów oznacza również, że musimy odpowiednio wzmocnić naszą polską organizację i łańcuch dostaw. Dlatego otwieramy biuro krajowe w Katowicach i dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie centrum dystrybucyjnego w Polsce zapewniający nieustanny rozwój. W Osłej już rozpoczęły się prace budowlane. Miasto zapewnia strategicznie doskonałą lokalizację: jest centralnie położone, aby zaopatrywać nasze sklepy w Polsce i Niemczech. Ponadto oferuje dobrą infrastrukturę i wystarczająco dużo miejsca, aby wspierać nasze ambicje dotyczące rozwoju – mówi Sander van der Laan.

Centrum dystrybucyjne w Osłej będzie 8. tego typu obiektem Action w Europie. Na powierzchni ok 45 tys.m2 Action będzie w stanie przechowywać ok. 51 tys. palet. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy od 300 do 400 miejsc pracy. Inwestycja w Osłej będzie pomagała zaopatrywać sklepy z południowo-zachodniej Polski oraz we wschodnich Niemczech. Do współpracy przy tym projekcie został wybrany doświadczony na międzynarodowych rynkach partner biznesowy Action – firma GOLDBECK.

– Z sukcesem współpracujemy z Action przy innych tego typu projektach. Jako specjalista w swojej dziedzinie oraz dzięki naszym wysokim standardom w zakresie innowacji i jakości, z niecierpliwością czekamy na zbudowanie pierwszego centrum dystrybucyjnego Action w Polsce, które przyczyni się do rozwoju Action w całej Europie – dodaje Paul Zimmermann, dyrektor zarządzający GOLDBECK w Polsce. Start działalności obiektu planowany jest na 2019 rok.

– Cieszymy się, że w gminie Gromadka pojawił się inwestor, który docenił potencjał biznesowy naszego regionu. Budowa tego centrum dystrybucyjnego stworzy dla okolicznych mieszkańców kilkaset nowych miejsc pracy, co z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na lokalną społeczność, ale i sytuację ekonomiczną – mówi Dariusz Pawliszczy, Wójt Gminy Gromadka.