10 December 2020 Zwaagdijk, The Netherlands Posted in Press releases

Action świętuje otwarcie 100. sklepu w Polsce

10 grudnia 2020 roku sieć dyskontów niespożywczych Action, oferująca klientom szeroki, często zmieniający się asortyment produktów codziennego użytku w przystępnych cenach, otworzyła swój 100. sklep w Polsce. To bardzo ważny kamień milowy, jaki firma osiągnęła na polskim rynku. Market znajduje się w parku handlowym Zielony Targówek w Warszawie i jest to już druga, po Centrum Łopuszańska 22, lokalizacja Action w stolicy. W planach na 2021 rok jest dalszy rozwój w kierunku północy kraju, a także zwiększanie obecności w dużych miastach.

– Action to wciąż stosunkowo młoda marka w Polsce. Nasz pierwszy polski sklep otworzyliśmy w październiku 2017 roku. Po trzech latach mamy ich już sto. To duży sukces, biorąc pod uwagę fakt, że ten rok był trudniejszy ze względu na pandemię. Na szczęście sytuacja epidemiczna nie pokrzyżowała znacząco naszych planów. Z powodzeniem zadebiutowaliśmy w trzech województwach – zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim oraz świętokrzyskim, a także w Warszawie. Dziś świętujemy osiągnięcie największego tegorocznego kamienia milowego, jakim jest otwarcie 100. sklepu na polskim rynku. Koncept Action świetnie sprawdził się zarówno w czasie dobrej koniunktury, jak i w okresie spowolnienia gospodarczego. To pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość. W 2021 roku planujemy dalszą ekspansję w kierunku północy kraju. Chcemy też zwiększać liczbę sklepów w dużych miastach, w tym także w największych aglomeracjach. Jednocześnie będziemy sukcesywnie wzmacniać naszą obecność w tych regionach Polski, w których marka Action jest już znana i lubiana. W planach mamy także rozwój zaplecza logistycznego. W 2020 roku otworzyliśmy we Wrocławiu magazyn do obsługi wybranych centrów dystrybucyjnych Action w Polsce i za granicą. W przyszłym roku zamierzamy otworzyć centrum dystrybucyjne podobne do tego, które działa w miejscowości Osła. Nowy obiekt będzie zlokalizowany na Śląsku i będzie obsługiwał dostawy do sklepów w Polsce, Czechach oraz Austrii – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

Action stawia na Warszawę

Na lokalizację swojego 100. sklepu w Polsce Action wybrał park handlowy Zielony Targówek w Warszawie, w którym wynajął około 750 m2 powierzchni sprzedażowej. Obiekt znajduje się w północnej części dzielnicy, w sąsiedztwie popularnego centrum handlowego Atrium Targówek. Jest to więc idealne miejsce na duże, kompleksowe zakupy. Zaletą tej lokalizacji jest także bliskość osiedli mieszkaniowych oraz dogodna komunikacja miejska – w pobliżu Zielonego Targówka biegnie aż siedem linii autobusowych, które prowadzą m. in. do stacji metra Trocka. Na północ od obiektu znajduje się Trasa Toruńska, stanowiąca część obwodnicy Warszawy. Na dobry dojazd mogą liczyć zatem nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale także przyjezdni z innych części miasta oraz Marek czy Ząbek. Na zmotoryzowanych czeka duży parking z 740 miejscami postojowymi, a dla rowerzystów stojaki.

– Sukces pierwszego warszawskiego sklepu Action skłonił nas do dalszych inwestycji w stolicy. Szybko zdecydowaliśmy się na kolejną lokalizację i nie zamierzamy na tym poprzestać. Warszawiacy szczególnie upodobali sobie nasze dekoracje, zestawy kreatywne oraz artykuły sezonowe. Z rozmów z klientami wiemy, że oprócz szerokiego asortymentu w przystępnych cenach, bardzo cenią sobie oni przyjazną obsługę oraz przejrzysty układ sklepu, a zwłaszcza szerokie alejki, które zapewniają komfort i zwiększone bezpieczeństwo zakupów – dodaje Sławomir Nitek.

Co nowego w ofercie?

Sklep Action w parku handlowym Zielony Targówek jest standardowo otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. Do 24 grudnia market będzie jednak czynny już od 8:00, aby zapewnić klientom większy komfort przy robieniu przedświątecznych zakupów.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w Polsce, jesienią 2020 roku Action rozszerzył asortyment artykułów toaletowych i środków czystości, żywności oraz artykułów budowlanych i remontowych. W ofercie są m.in. maseczki i przyłbice, a także cała gama antybakteryjnych żeli do rąk. Action przygotował też dla swoich klientów całe mnóstwo świątecznych akcesoriów, w tym ozdoby, takie jak bombki, małe choinki czy figurki, a także różne rodzaje oświetlenia oraz zestawy kreatywne do samodzielnego tworzenia dekoracji. Na odwiedzających czekają również kalendarze adwentowe, bożonarodzeniowe kartki oraz zabawki i gadżety idealne na prezent pod choinkę, również dla zwierząt. Ponadto w Action można znaleźć zastawę stołową, odzież na święta i Sylwestra oraz kosmetyki i akcesoria do makijażu. Aktualnie w promocji są m.in. lampki choinkowe, świąteczne obrusy i bieżniki, a także talerze, miski, kubki, świece i świeczniki oraz wybrane tekstylia.